صالحی‌آرا: ۳ روز مرخصی تشویقی برای کارکنان دانشگاه آزاد که در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند

صالحی‌آرا: ۳ روز مرخصی تشویقی برای کارکنان دانشگاه آزاد که در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند

رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی از ثبت‌نام دانشجویان، کارکنان و استادان شرکت‌کننده در مراسم اربعین امسال در سامانه ساجد خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، احمد صالحی‌آرا در خصوص تسهیلات ستاد اربعین به دانشگاهیان اظهار کرد: ستاد اربعین دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد تسهیلات مناسب برای زائران دانشگاهی اعم از دانشجویان، کارکنان و استادان ایجادشده است. ازجمله این تسهیلات، سه روز مرخصی تشویقی در روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۸ مهرماه برای تمام کارکنان و استادان شرکت‌کننده در پیاده‌روی اربعین است.

 

وی افزود: وام دانشجویی به مبلغ ۱ میلیون تومان برای دانشجویانی که قصد دارند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند، در نظر گرفته‌شده است. این وام برای کارکنان و استادان نیز هرکدام به مبلغ یک و نیم تا سه میلیون در سفرهای زمینی و هوایی است.

به گفته صالحی آرا این وام به‌صورت قرض‌الحسنه به استادان و کارکنان پرداخت خواهد شد و آن‌ها می‌توانند پس از (ثبت‌نام در سامانه سماح) در سامانه ساجد ثبت‌نام کنند که شرایط لازم برای ارائه تسهیلات نیز در سامانه ساجد ذکرشده است.

رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی اذعان کرد: متقاضیان می‌توانند در سامانه ساجد روی نشانه اربعین حسینی به آدرس http://sagha_noor.ir رفته و ثبت‌نام کنند. مرحله بعد از ثبت‌نام، استفاده از تسهیلات وام است که به دستور ریاست دانشگاه از سوی صندوق رفاه دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: در سامانه ساجد نشانه‌ای بارگذاری شده است تا افراد نذورات خود را به‌صورت الکترونیکی پرداخت کنند. هم‌چنین می‌توانند نذورات خود را پرداخت کرده و هزینه رفت‌وبرگشت کسانی که ازنظر مالی امکان مشرف شدن به کربلا را ندارند به نیابت از خود یا خانواده خودپرداخت کنند تا آن فرد اعمال زیارتی اربعین را انجام دهد.

رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از ابتدای ماه صفر یعنی ۸ مهرماه ایستگاه‌های صلواتی در واحدهای دانشگاهی راه‌اندازی می‌شود؛ در این ایستگاه‌ها صندوق‌های سیار نذورات داریم که افراد می‌توانند از این صندوق‌ها برای کمک در برپایی موکب و فعالیت‌های ستاد اربعین مشارکت کنند.

صالحی‌آرا در پایان خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند بحث زیارت به نیابت از شهدای مدافع حرم را نیز انجام دهند، به این صورت که یکی از تصاویر این عزیزان را قبول کرده و برای او زیارت نیابتی انجام می‌دهند.


چاپ   ایمیل